off

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

3. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

4. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

5. Dzisiaj po mszy św. o 16.00 w zakrystii asysty spotkanie synodalne i opłatkowe dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Roraty w tym tygodniu w środę o 17.00 i w sobotę o godz. 16.00.

7. Wyjazdy do chorych w przyszłym tygodniu.

8. Do puszek dla Kościoła na Wschodzie tydzień temu zebraliśmy 350 zł.

9. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 podzielę się opłatkiem z ministrantami; po Mszy św. o 11.30 z Parafialną Radą Gospodarczą, a po mszy św. o 16.00 z Grupą Charytatywną i z Grupami modlitewnymi. Ze względu na obostrzenia związane z Covidem te spotkania opłatkowe będą w zakrystii asysty.

10. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym pochowaliśmy śp. Henryka Głowackiego z miejscowości Sochocino-Badurki. Wieczny odpoczynek ….

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

12. Intencje mszalne / odczytać / w gablotce i na naszej stronie.