off

Szósta niedziela Wielkanocy 5 maja 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, pierwsza niedziela maja, niedziela adoracyjna. W czasie adoracji zaśpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej.

2.W środę uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika jednego z głównych patronów Polski.

3.  Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe z procesją do trzech krzyży, połączone z modlitwą o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zachęcam do udziału w tych procesjach.

4. Próba generalna przed I komunią świętą w środę od 16.30. Na wtorek od godz. 8.15 zapraszam do kościoła rodziców dzieci klas III i IV, które przyjmą komunię świętą i odnowią przyrzeczenia chrzcielne, aby posprzątali i udekorowali naszą świątynię. Spowiedź przed uroczystością I Komunii w piątek od 19.15. Zaprosiłem dwóch spowiedników.

5.Próba dla klas IV i ich rodziców w poniedziałek od 16.30. 

6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii na Mszy świętej o godz. 10.00. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli do końca wakacji Msze święte niedzielne będą odprawiane o 8.00; 10.00 i o 16.00.

7. Niedługo pierwsze nabożeństwo Fatimskie. W gablotce wywieszone są informacje, które Koło Różańcowe ma przewodniczyć Modlitwie Różańcowej i z której wioski mężczyźni mają nieść Figurę Matki Bożej Fatimskiej.

8. Msze święte z modlitwą o urodzaje przy krzyżach w wioskach naszej parafii rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

9. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: w sobotę 27 kwietnia jubilaci Hanna i Jan Purat złożyli 1000 zł. W niedzielę 28 kwietnia następni jubilaci Krystyna i Ireneusz Kusy też złożyli 1000 zł. 3 czerwca ja też mam jubileusz 40 lecia kapłaństwa i też już złożyłem tysiąc zł. ,by razem z tymi, których nazwiska wyczytałem zakupić piękny z regulacją wysokości, mosiężny pulpit przenośny, który stoi przy ambonie. Przy chrzcielnicy stoi krzesło ślubne. Zakupiłem sześć takich krzeseł dla młodych, dla świadków i ewentualnie dla dzieci niosących obrączki. Można z nich korzystać.  

10. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” i „Różaniec” i „Misyjne Drogi”.                                                          

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.