off

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych.

5. Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe z procesją do trzech krzyży, połączone z modlitwą o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zachęcam do udziału w tych procesjach.

6. Próba generalna przed I komunią świętą we wtorek od 16.30. Także we wtorek od godz. 8.00 zapraszam do kościoła rodziców dzieci, które po raz pierwszy przyjmą komunię świętą, aby posprzątali i udekorowali naszą świątynię. Spowiedź przed uroczystością w piątek od 16.00.

7.Próba dla klas IV i ich rodziców w środę od 16.30.

8. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W związku z I komunią świętą zmiana porządku mszy św. Pierwsza msza św. o 8.00, druga Msza o 10.00 i ostatnia o 16.00. Po Mszy św. o 10.00 będzie adoracja i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

9. W czwartek o 19.30 w Szulborach i Ostrzykowie Msza święta przy krzyżu i poświęcenie pól. W piątek o 19.30 w Starych Łubkach i Aleksewie..

10. Zapowiedzi przedślubne

11. Dziękuję za anonimową ofiarę w wysokości 100 zł. na cele parafialne.

12. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności i pochowaliśmy na naszym cmentarzu ś. p. Zofię Adamską. Wieczny odpoczynek…