off

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 25 maja 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Jutro Dzień Matki. Pamiętajmy i o tych żyjących i o tych zmarłych.

2. Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe z procesją do trzech krzyży, połączone z modlitwą o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zachęcam do udziału w tych procesjach wszystkich parafian.

3. Od jutra także rozpoczną się święcenia pól, codziennie o godzinie 19.30 :

– w poniedziałek – Szulbory i Ostrzykowo,

– we wtorek – Stare Łubki i Aleksewo,

– w środę – Wiciejewo

– w czwartek – Nowe Łubki

– w piątek – Słupca Stara

– w sobotę – Słupca Nowa

4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego

5. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00.

6. Próba dla dzieci klas IV i ich rodziców we wtorek o godz. 16.00

7. Za tydzień Wniebowstąpienie Pańskie.

8. Za tydzień od 13.00 do 17.00 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Blichowie festyn rodzinny. Zachęcam wszystkich swoich parafian do udziału w tym festynie z całą swoją rodziną. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji.

9. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne.

10. Na terenie cmentarza przykościelnego, czyli wokół kościoła rosną karpy po usuniętych drzewach. Są cztery , było pięć. Jedną przy pomocy siedmiu chłopców, głównie ministrantów wyciąłem. Mam nadzieję, że panowie w tym tygodniu zmobilizują się i pozostałe cztery karpy wytną.

11. Niedługo Boże Ciało. Proponuję zmianę trasy procesji. Chciałbym, aby przejść z Panem Jezusem przy szkole. Pani dyrektor nie ma nic przeciwko temu.

12. Zapowiedzi będą odczytane w kościele.

13. Z prasy: „Gość Niedzielny:

14. Intencje w gablotce i na naszej stronie.