SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 maja 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam, że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.

2. Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe z procesją do trzech krzyży, połączone z modlitwą o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zachęcam do udziału w tych procesjach.

3. Próba generalna przed I komunią świętą we wtorek od 16.30. Na czwartek od godz. 8.30 zapraszam do kościoła rodziców dzieci, które przyjmą komunię świętą, aby posprzątali i udekorowali naszą świątynię. Spowiedź przed uroczystością w piątek od 16.00.

4.Próba dla klas IV i V i ich rodziców w środę od 16.30

5. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W związku z I komunią świętą zmiana porządku mszy św. Pierwsza msza św. o 8.00, druga Msza o 10.00 i ostatnia o 16.00.

6. W czwartek o 19.30 w Szulborach i Ostrzykowie Msza święta przy krzyżu i poświęcenie pól. W piątek o 19.30 w Starych Łubkach i Aleksewie, w sobotę o 19.30 w Sochocinie Pradze.

7. Wczoraj miało odbyć się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przyszły tylko dwie osoby na zebranie. Proszę sprawdzić w gablotce przed kościołem, kto należy do której rady.

8. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.