off

Szósta niedziela Wielkanocy 14 maja 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi i Wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

3. W czwartek o 19.30 Msza święta z poświęceniem pól i o urodzaje dla mieszkańców Szulbor i Ostrzykowa.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.                                                   

5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

6. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.00  dzieci klas IV odnowią przyrzeczenia chrztu świętego, a za tydzień dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Dziękuję tym z rodziców, którzy pracowali w kościele i przy kościele przed uroczystościami komunijnymi.

7. W środę o godz. 16.00 próba generalna przed Pierwszą Komunią świętą, a w piątek od 19.00 początek spowiedzi przed Pierwszą Komunią świętą.

8. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 

10. Dziękuję za ofiarę kolędową na cele parafialne z Chlebowa w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.

11. Zapowiedzi przedślubne.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

13. Intencje w gablotce i na naszej stronie.