off

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.

2. Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe z procesją do trzech krzyży, połączone z modlitwą o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zachęcam do udziału w tych procesjach wszystkich parafian.

3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Od 17.30 różaniec. Po różańcu procesja i msza święta. Od objawień fatimskich minęło prawie 100 lat i słyszał o nich cały świat, ale „przesłanie Matki Bożej pozostaje w pewnym sensie nieznane”. Maryja wzywa ludzi m.in. do codziennej modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty. Jednakże istotą jej przesłania jest „Serce, tzn. dar nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi”. Ukazuje ona w ten sposób „drogę ratunku przed złem i sposób przemiany całego świata”

4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

 5. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W związku z I komunią świętą zmiana porządku mszy św. Pierwsza msza św. o 8.00, druga o 10.00 i ostatnia o 16.00.

 7. Zgodnie z poleceniem ks. Biskupa dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych na skutek trzęsienia ziemi w Nepalu.

 8. Próba generalna przed I komunią świętą we wtorek od 16.30. Na czwartek od godz. 8.30 zapraszam do kościoła rodziców dzieci, które przyjmą komunię świętą, aby posprzątali i udekorowali naszą świątynię. Spowiedź przed uroczystością w piątek od 16.00.

 9. W środę od 16.30 próba dla dzieci klas IV i ich rodziców.

 10. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: 

Adam Traczyk, kawaler zamieszkały w Sochocinie – Praga i Wioleta, Małgorzata Bogucka, panna zamieszkała w Blichowie. Zapowiedź druga.

Daniel Wardowski, kawaler, zamieszkały w Wólce Garwarskiej, parafia Glinojeck i Daria jemioła, panna, zamieszkała w Golankach Górnych, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.

 11. W piątek o 19.30 w Szulborach i Ostrzykowie msza święta przy krzyżu i poświęcenie pól. W sobotę o 19.30 w Starych Łubkach i Aleksewie.

 12. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

 13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.