off

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

Dzisiaj pierwsze majowe nabożeństwo po Mszy św. o godz. 11.30, a następnie procesja. Po procesji i błogosławieństwie pierwsza rodzina z naszej parafii weźmie poświęcony dzisiaj obraz Matki Bożej Jasnogórskiej do swojego domu i rozpocznie się peregrynacja tego obrazu w całej naszej parafii. Kolejność peregrynacji w poszczególnych wioskach i Program nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w rodzinach jest w Modlitewnikach, które będą przekazywane z obrazem. Jeden Modlitewnik będzie wyprzedzał obraz, aby następną rodzinę przygotował do jego przyjęcia. Program nawiedzenia jest też w gablotce przed kościołem i będzie umieszczony na stronie naszej parafii. Jest tam też dużo zdjęć z 30 i 31 marca.

2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie codziennie o godz. 18.00..

3. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. i za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 11.00 io 18.00.

5. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek, wtorek i w środę dni krzyżowe. Nabożeństwa będziemy rozpoczynać Litanią do Wszystkich świętych i procesją do trzech krzyży.

6. Z racji na przypadające w środę wspomnienie Świętego Floriana, we wtorek na Mszy św. o 11.00 będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
W piątek, od 16.00 spowiedź dzieci i ich rodziców przed I Komunią świętą i spowiedź pierwszo piątkowa dla wszystkich.

8. W środę na godz. 19.00 zapraszam rodziców do sprzątnięcia kościoła na uroczystość I Komunii świętej. Próba generalna w czwartek o 16.30.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Msze Święte o 8.00; 10.00 i 16.00.

10. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie przed bierzmowaniem. Młodzież oddaje indeksy z zaliczeniami, które potwierdzają, że są do bierzmowania przygotowani.

11. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Za tydzień w II niedzielę miesiąca przy ofiarach na tacę składanych pamiętajmy o zbiórce na kwiaty do ubierania kościoła.

12. Dziękuję dzisiaj za kwiaty ofiarowane dla Matki Bożej do bocznego ołtarza.

13. Zapowiedzi.

14. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

15. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.