SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lutego 2020 r.. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego.

4. W sobotę po Mszy świętej adoracja i nabożeństwo do świętego Jana Pawła II.

5. KOMUNIKAT REKTORA DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W PŁOCKU

W bieżącym roku przypada 90-lecie przybycia siostry Faustyny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i 89. rocznica pierwszego Objawienia Jezusa Miłosiernego. Dnia 22 lutego 1931 roku w Płocku, siostrze Faustynie objawił się Jezus i poprosił o namalowanie obrazu według otrzymanej wizji. W sobotę, 22 lutego br. o godzinie 12.00, po raz pierwszy pielgrzymi z różnych stron Polski zgromadzą się w nowo budowanej świątyni na wspólnej Mszy Świętej, celebrowanej przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, a o godzinie 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia do wzięcia udziału w uroczystościach w miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego oraz do nawiedzenia naszego Sanktuarium. Zgromadzeni w tym szczególnym miejscu, wołajmy razem ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, ufamy Tobie!”. Płock, 7 lutego 2020 r. Ks. Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku i Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku

6. APEL DO DIECEZJAN W SPRAWIE WYSTAWY O ŚW. JANIE PAWLE II W MUZEUM DIECEZJALNYM W PŁOCKU

Muzeum Diecezjalne w Płocku, we współpracy z różnymi osobami i organizacjami, przygotowuje stałą wystawę na temat papieskiego pobytu w stolicy naszej diecezji w dn. 7-8 czerwca 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny. Setna rocznica urodzin Papieża Polaka jest ku temu stosowną okazją. Dlatego zwracam się do Was, Umiłowani Diecezjanie, Drodzy Kapłani, Siostry Zakonne, Bracia i Siostry Świeccy z serdeczną prośbą o udostępnienie materiałów, związanych z pielgrzymką Papieża Polaka do Płocka, jak i z innymi pobytami Karola Wojtyły na Mazowszu. Jeśli posiadacie bilety, karnety, pocztówki, cenne fotografie, lub chcielibyście podzielić się wspomnieniami z tamtych dni czerwca 1991 r., proszę Was o przekazanie tych przedmiotów lub ich kopii na poczet tworzącej się ekspozycji. O zebranie tych obiektów proszę Waszych Księży Proboszczów, którzy przekażą je do Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej lub Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Bóg zapłać za wszelką Waszą życzliwość w tej sprawie. Serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i polecam Bożej Opatrzności! Płock, 11 lutego 2020 r. We wspomnienie NMP z Lourdes † Piotr Libera Biskup Płocki.

7. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

8. Zapowiedzi przedślubne.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne są w gablotce i na naszej stronie.