off

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Po mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lurdzkie. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcam do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i o 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonam obrzędu posypania głów popiołem.

6. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 11.30.

7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

8. Spotkania dla narzeczonych w Miszewie Murowanym dla Dekanatu Bodzanowskiego są planowane w następujących terminach:

03 marca: 14 kwietnia: 12 maja.

Są to soboty. Spotkania rozpoczynają się o godz. 12.00 w starej plebanii.

9. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w sezonie zimowym.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.