Szesnasta niedziela w ciągu roku 23 lipca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Gromadzimy się dziś wokół ołtarza i przychodzimy do Chrystusa z naszymi prośbami i sprawami, które są ważne dla naszego życia. Prosimy dzisiaj, aby Chrystus otoczył błogosławieństwem nas i nasze pojazdy na wszystkich drogach, które przemierzamy. Potrzeba nam Bożej łaski i opieki, aby z roztropnością i bezpiecznie korzystać z naszych pojazdów i zawsze szczęśliwie docierać do celu naszych podróży. Niech towarzyszy nam wstawiennictwo i opieka św. Krzysztofa – patrona podróżujących – Niosącego Chrystusa, abyśmy potrafili innym nieść Chrystusa i Jego miłość. Dziś też razem z MIVA Polska dziękujemy Bogu za bezpieczne podróże.

2. Po Mszach Świętych pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego we wtorek wspomnienia Świętego Krzysztofa. Przy tej okazji zbieramy ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. We wtorek przypada też święto Świętego Jakuba Apostoła.

4. W środę, 26 lipca, doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny w naszej parafii. Msze święte o 9.00; i o 12.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Adam Przeradzki z Caritas Diecezji Płockiej. Po mszy św. o 12.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

5. 26 lipca w naszej parafii jest też dniem adoracji Pana Jezusa w Eucharystii. Od godz. 7.00 do 22.00 będzie  adoracja  po jednej godzinie dla każdej wioski.  Została ona wyznaczona według następującego porządku:

• Godz.    7.00  –    8.00  – Chlebowo Stare i Nowe
  • Godz.    8.00  –    9.00  –  Sochocino Badurki, Wołowa i Kosino
  • Godz.  10.00  –  11.00  –  Golanki Górne i Dolne
  • Godz.  11.00  –  12.00  –  Szulbory, Ostrzykowo i Stare Łubki
  • Godz.  15.00  –  16.00   –   Słupca Stara
  • Godz.  16.00  –  17.00  –   Słupca Nowa
  • Godz.  17.00  –  18.00  –  Wiciejewo Górne i Dolne
  • Godz.  18.00  –  19.00  –  Sochocino Czyżewo
  • Godz.  19.00  –  20.00  –  Sochocino – Praga
  • Godz.  20.00  –  21.00  –  Nowe Łubki
  • Godz.  21.00  –  22.00  –  Blichowo

Porządek adoracji jest ukazany w gablotce przy wejściu do kościoła.

6. Odpust ku czci św. Anny w Bodzanowie, za tydzień.

7 Zachęcam do zapisywania się w kancelarii parafialnej na duchową pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcam też do wyruszenia na pielgrzymi szlak z Płocka do Częstochowy. Zapisy też w kancelarii.

8.Dziękuję za bezimienną ofiarę na kwiaty do kościoła w wysokości 50 zł. i drugą ofiarę na cele parafialne też 50 zł. Bóg zapłać.

9. Stolarz z Bodzanowa wykonał zlecone mu zadanie. Zamontował nowe przeszklone drzwi do kościoła i zamontował nowe klęczniki do ławek w kościele. Koszt tych prac wyniósł 22500 zł.

10. Słowo Biskupa Płockiego.

11. Z prasy: „ Gość Niedzielny”.

12. Intencje w gablotce i na naszej stronie.