Święto Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne:

– Szulbory i Ostrzykowo oraz część Nowych Łubek – 2230 zł.

– Aleksewo i Stare Łubki 1550 zł.

– Sochocino-Praga Góry i centrum 1900 zł.

– Sochocino-Czyżewo – 2170 zł.

4. Cieszę się, że pan Janusz Wróblewski zgodził się pełnić obowiązki radnego w Sochocinnie-Czyżewie.

5. Dziękuję panu sołtysowi z Czyżewa za zastępowanie radnego w okresie, gdy go nie było w Czyżewie.

6. Mamy też nowego kandydata na ministranta. Jest nim Wiktor Bigos ze Starych Łubek.

7. Porządek kolędy na ten tydzień:

• poniedziałek od 9.00 Słupca Stara
  • wtorek od 9.00 Słupca Nowa
  • środa od 9.00 Nowe Łubki od Kalinowskich do Dariusza Cytackiego
  • czwartek od 9.00 Nowe Łubki od Musiałów do Wardów
  • piątek od 9.00 Sochocino-Praga od Sztendurów
  • sobota od 9.00 Nowe Łubki centrum od Bigosa Mariusza do Adamskich
  • poniedziałek 15 stycznia od godz. 9.00 Wiciejewo Górne

8. Dziękuję za ufundowanie chleba do grochówki panu Michałowi Przepiórskiemu i ufundowanie chleba do smalcu panu Krzysztofowi Klimkiewiczowi. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

11. Podsumowanie finansowe za rok 2023.