off

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31 grudnia 2023 – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj na początku każdej Mszy św. wspólnie przepraszaliśmy Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. W ostatni dzień roku kalendarzowego, po Komunii św. śpiewaliśmy hymn Ciebie, Boga wysławiamy.  Podczas uroczystego nabożeństwa po ostatniej Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zakończymy Stary Rok 2023.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

4. Od wielu lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 7.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 adoracja i spowiedź, a Msza św. o godz. 17.00. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Msze św. o 8.00; o 10.00 i o 16.00. Różaniec przed popołudniową Mszą świętą. Zapraszam do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy w naszej parafii organizujemy. Ci, którzy chcą wziąć udział w orszaku Trzech Króli przychodzą na Mszę św. na godz. 10.00. Można ubrać się w stroje jasełkowe. Przed wejściem do kościoła przed 10.00 ministranci będą rozdawali korony, które trzeba będzie spiąć według wielkości głowy i po błogosławieństwie mszalnym je założymy. Będą też rozdawane śpiewniki z kolędami dla tych, którzy będą chcieli śpiewać kolędy. Można wziąć swój modlitewnik i z niego śpiewać kolędy. Mamy 300 koron i 100 śpiewników. Po Mszy św. rozpoczną się sceny jasełkowe w kościele i wyruszy orszak. Będziemy szli trasą jak w Boże Ciało. Po powrocie i zakończeniu w kościele całej uroczystości zapraszam wszystkich do remizy strażackiej na grochówkę oraz ciastko i herbatę. Ci, którzy zgodzili się upiec ciasta, proszę, aby w piątek 5 stycznia w godzinach 18.00 – 19.00 je do remizy dostarczyli.

8. Próba generalna przed Orszakiem Trzech Króli w piątek od godz. 17.30

9. Nie mamy żadnych sponsorów sami pokrywamy koszta zakupu koron, śpiewników naczyń jednorazowych i grochówki.

10. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Za tydzień adoracja po Mszy św. o 11.30.

11. We wtorek 02 stycznia rozpocznę wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Proszę o pojazd na godz. 8.50. Porządek kolędy jest następujący:

–  wtorek 02 stycznia – Szulbory i Ostrzykowo oraz część Nowych Łubek po trasie ze Staroźreb.

–  środa – Aleksewo i Stare Łubki

–  czwartek – Sochocino-Praga góry i centrum. Początek od Dariusza Kruka.

–  piątek – Sochocino – Czyżewo.

–  poniedziałek 08 stycznia – Słupca Stara

Pani kościelna z wodą, kredą i kadzidłem będzie jeździła do wyznaczonej wioski dzień przed księdzem.

12. Z prasy: „Różaniec” i  „Mały Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.