off

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
2. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 wspólnie przeprosimy Pana Boga za popełnione w minionym roku grzechy i podziękujemy za otrzymane łaski. W ostatni dzień roku kalendarzowego, po Komunii św. śpiewać będziemy hymn Ciebie, Boga wysławiamy. Podczas uroczystego nabożeństwa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zakończymy Stary Rok 2019.
3. W środę, 1 stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 7.30.
6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30 spowiedź, a Msza św. o godz. 18.00. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. W Pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7.30..
7. Za tydzień II Niedziela po Bożym Narodzeniu
8. Kolęda w tym tygodniu rozpocznie się po Nowym Roku według następującego
porządku:
– w czwartek od godz. 10.00 Szulbory, Ostrzykowo i Nowe Łubki wzdłuż szosy od
Staroźreb.
– piątek od godz. 9.00 Aleksewo i Stare Łubki.
– sobota od godz. 9.00 Sochocino-Praga od Sztendurów do Leszczyńskich
9. W ostatnim tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu ś.p. Józefa Krawczyka.
Wieczny odpoczynek…
10. Na spotkaniu Rady Gospodarczej zostałem poproszony o przypomnienie zasad podchodzenia do Komunii świętej. Podchodzimy środkiem, odchodzimy bokami przy ścianach.
10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie / odczytać /.