off

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. 29 grudnia 2013. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz. 17.00. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy, zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

3. W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. To nie jest przypadkowe połączenie. Ma ono, bowiem przypominać nam o potrzebie dążenia do życia w pokoju przez cały rok, nie tylko na poziomie międzynarodowym, lecz przede wszystkim w naszych rodzinach, zakładach pracy i wreszcie w naszym sercu. Starajmy się przyczyniać do wzrostu pokoju na skalę międzynarodową, budując go w naszej małej społeczności, angażując się w różne inicjatywy na rzecz dobra wszędzie tam, gdzie jest to dla nas możliwe, nie zapominając o tym, co najważniejsze, czyli o modlitwie w tej intencji. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będą w następującym porządku: 9.00; 11.30; 16.00.

4. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Rozpocznijmy, zatem nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna w tej intencji rozpocznie się w czwartek, 2 stycznia, o godz. 16.00.

5. Natomiast w piątek, 3 stycznia, zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Nie zapominajmy, że uczestnictwo we Mszy św. pierwszopiątkowej jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie. Zaś w sobotę oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy św. o 7.30.

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca stycznia po mszy św. o 11.30 adoracja.

Za tydzień podsumowanie finansowe za rok 2013.

7. Od jutra rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pamiętajmy, że katolik przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła, do parafii, w obrębie której zamieszkuje. W tym tygodniu kolędę rozpoczynać będziemy od godziny 9.00. Na 8.50 proszę o pojazd. Porządek kolędy na ten tydzień jest następujący:

– poniedziałek –Nowe Łubki od Adamskich, potem Szulbory i Ostrzykowo i Nowe Łubki od Masłowskich do domu, gdzie wcześniej mieszkali Pokrywińscy.

– wtorek – Stare Łubki i Aleksewo

– w piątek – Praga od Sztendurów

– w sobotę – Praga od Kruków i przy szkole

8. Intencje mszalne.