off

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27 grudnia 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. W czwartek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz. 17.00. Z całą pewnością każdy z nas ma, za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy, zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

3. W najbliższy piątek przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. To nie jest przypadkowe połączenie. Ma ono, bowiem przypominać nam o potrzebie dążenia do życia w pokoju przez cały rok, nie tylko na poziomie międzynarodowym, lecz przede wszystkim w naszych rodzinach, zakładach pracy i wreszcie w naszym sercu. To również I piątek miesiąca. Od godz. 15.30 wystawienie Najświetszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będą w następującym porządku: 9.00; 11.30; 16.00.

4. Drugiego stycznia w I sobotę stycznia oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy św. o 16.00.

5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca stycznia po mszy św. o 11.30 adoracja.

Za tydzień podsumowanie finansowe za rok 2020.

6.Dziękuje za ofiarę na cele parafialne: rodzina Dobrzenieckich i rodzina Pilarskich ze Słupcy ofiarowali 230 zł. K.Ż.R. z Pragi ofiarowało na misje święte 250 zł.. Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne / w gablotce i na naszej stronie /.