off

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27 grudnia 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Po każdej Mszy Świętej udzielę uroczystego błogosławieństwa małżonkom.

2. Jutro, w święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz.17.00.

Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz.9.00, 11.30 i 16.00.

5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszam na Mszę Świętą na godz. 7.30.

7. Rozpoczynam duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragnę się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych na ten tydzień jest następujący:

-wtorek 29 grudnia od godziny 9.00 Szulbory i Ostrzykowo od Adamskich w Nowych Łubkach. Po południu Nowe Łubki od Masłowskich do Czarneckich.

– środa 30 grudnia od godz. 9.00 Sochocino Praga od Kruków do Żbikowskich i po południu Praga przy szkole, czyli od Peciakowskich do Pesslów.

– czwartek 31 grudnia od godz. 9.00 Aleksewo i Stare Łubki

– w sobotę 2 stycznia Sochocino Praga od 9.00 od Sztendurów do Leszczyńskich.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 11.30 adoracja. Z racji pierwszej niedzieli nowego roku, będzie podsumowanie finansowe za miniony 2015 rok.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego..