off

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

2. Dzisiejsza uroczystość jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi.

3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy, więc z tego daru Kościoła.

4. Słowo Księdza Biskupa : Kochani Bracia i Siostry!
W piątek 6 stycznia będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w modlitwach polecamy dzieło misyjne Kościoła. W mieście Płocku odbędzie się szósty Orszak Trzech Króli, który przejdzie uroczyście od Bazyliki Katedralnej do parafii pw. św. Józefa. Wiem, że podobne Orszaki odbędą się w wielu innych parafiach naszej diecezji. Zachęcam Was serdecznie do udziału w tych inicjatywach. Pójdźcie z Trzema Królami śpiewać kolędy i pokazać radość chrześcijańskiej wiary! Niech całe Wasze rodziny doświadczą tego dnia pokoju i ciepła z bycia razem!
Na czas radosnego świętowania Objawienia Pańskiego i organizowane Orszaki Trzech Króli z serca Wam wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr

5. W piątek, 6 stycznia, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00; 11.30; i o 16.00.

Tego dnia w kościele pobłogosławię kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje święte.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Spowiedź w ten piątek pół godziny przed każdą Mszą świętą

8. Dziękuję za ofiary złożone w piątek i w sobotę w czasie kolędy na cele parafialne.

9. Porządek odwiedzin kolędowych na ten tydzień jest następujący:

-jutro w poniedziałek od godziny 9.00 Sochocino Praga od Kruków do Żbikowskich i po południu Praga przy szkole, czyli od Peciakowskich do Pesslów.

– we wtorek od godz. 13.00 Sochocino Praga od Sztendurów do Leszczyńskich

– w środę od godz. 9.00 Sochocino – Czyżewo

– w sobotę 7 stycznia od godz. 9.00 Nowe Łubki centrum: od Bigosów do Strzelczaków

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

11. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.