SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. 22 lutego br., w 86. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00. 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza Święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o 21:00. Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze. O godzinie 18:00 Eucharystii przewodniczyć będzie bp Roman Marcinkowski. W obchodach rocznicy objawień uczestniczą nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury z wielu miejscowości w Polsce.

4. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY NA 50. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

Drodzy Diecezjanie!

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.

Płock, dnia 9 lutego 2017 r.

Wasz biskup Piotr

5. Zapowiedzi: Damian Klekowicki, kawaler zamieszkały w Łoniewie, parafia Woźniki i Urszula Raczyńska, panna zamieszkała w Nowych Łubkach, parafia Blichowo. Zapowiedź druga.

6. Intencje mszalne są w gablotce i na naszej stronie / można odczytać /.

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.