off

Siedemnasta niedziela w ciągu roku 30 lipca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

4. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek od 17.30 adoracja.

W pierwszy piątek od 17.00 zapraszam również na modlitwę adoracyjną. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W pierwszą sobotę miesiąca od 17.15 adoracja, różaniec a o 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P.

6. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 10.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. W Daniszewie w tym dniu przypada odpust.

7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

8. Tydzień temu na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 1830 zł.

9. Zapisy na duchową pielgrzymkę do Częstochowy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Już w czwartek trzeba zawieźć do Płocka listę duchowych pielgrzymów.

10. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne z Golank. Złożono 100 zł. Bóg zapłać.

11. Z prasy katolickiej dzisiaj: ”Gość Niedzielny” .

12. Intencje w gablotce i na naszej stronie.