off

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

2. Również we wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

3. Tydzień temu na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 971 zł.

4. Odnowiony feretron z M.B. Częstochowską i sceną chrztu w Jordanie w czasie procesji w dzień naszego odpustu został w zakrystii. To smutne, że nikt nie pomyślał o tym, by go nieść na chwałę Bożą. Proszę radnych, aby poszukali w swoich wioskach chętnych do noszenia tego feretronu.

5. 8 sierpnia dzieci z naszego bodzanowskiego dekanatu wyjeżdżają na kolonie letnie do Popowa. Wyjazd z naszego parkingu o godz. 9.10 we wtorek 8 sierpnia.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek od 17.00 adoracja. Proszę powołaniową grupę modlitewną o przewodniczenie.
W pierwszy piątek od 17.30 zapraszam również na modlitwę adoracyjną. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Bożym Sercu.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 17.30.

7. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. W Daniszewie w tym dniu przypada odpust.

8. Zapisy na duchową pielgrzymkę do Częstochowy w kancelarii parafialnej. Otrzymujemy przy zapisie Modlitewnik Duchowego Pielgrzyma z nabożeństwami i pięknymi rozważaniami.

9. Zapowiedzi: sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Łukasz Woja, kawaler zamieszkały w Bodzanowie i Justyna, Anna Józwiak, panna zamieszkała w Wiciejewie. Zapowiedź druga.

Kamil Michalak, kawaler zamieszkały w miejscowości Bulkowo-Kolonia , parafia Bulkowo i Marta Karolina Kudła, panna zamieszkała w Wołowej, parafia Blichowo, zapowiedź druga.

10 Z prasy katolickiej dzisiaj: ”Gość Niedzielny” .

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.