SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 lipca 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

2. Również w środę rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki oraz pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

3. Tydzień temu na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 1210 zł.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek od 17.00 adoracja. Proszę powołaniową grupę modlitewną o przewodniczenie.
W pierwszy piątek od 17.30 zapraszam również na modlitwę adoracyjną. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Bożym Sercu.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 18.00.

5. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. W Daniszewie w tym dniu przypada odpust.

6. Zapisy na duchową pielgrzymkę do Częstochowy i na wyjazd do Rostkowa na 19 sierpnia w kancelarii parafialnej.

7. Ofiary na cele parafialne złożyli: z Blichowa Wiesława Piórkowska 100 zł, oraz bezimienne ofiary 100 i 200 zł. Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi:

9. Z prasy katolickiej dzisiaj: ”Gość Niedzielny” .

10. Intencje w gablotce i na naszej stronie.