off

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a w naszej parafii również doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą. Moje podziękowanie kieruje również do ks. doktora Jarosława Kwiatkowskiego za wygłoszone kazanie i za sumę odpustową odprawioną w int. parafian i gości. Dziękuję księdzu proboszczowi z Daniszewa za pomoc w konfesjonale. Na Mszy św. o 12.00 jest tylko dwóch kapłanów z dekanatu, bo dzisiaj odpust także Bodzanowie i w Miszewie Murowanym.

/ Podziękowania asyście i innym zaangażowanym w liturgię /.

2. Przy okazji odpustu chciałbym wspomnieć o ostatnio wykonanych pracach remontowych i porządkowych:

– w całej plebanii malowanie przed wizytacją ks. Biskupa i remont klatki schodowej oraz schodów przed kancelarią.

– przy kościele podbudowa fundamentu przy zakrystii asysty, oczyszczenie, zagruntowanie i pomalowanie fundamentu wokół kościoła; naprawa instalacji odprowadzającej wodę deszczową z dachów kościoła; naprawa jednego elementu żaluzji na wieży kościoła; czyszczenie, gruntowanie i pomalowanie figury matki Bożej przed kościołem; wykonanie sześciu ławek i podstawy pod stół w ogrodzie pod wiatą fotowoltaiki; podłączenie zbiorników na deszczówkę z dachu plebanii i dachu z fotowoltaiką; czterech krat w zakrystiach. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wykonywanie tych prac panom Jerzemu Koprowi ze Słupcy, Józefowi Adamskiemu z Nowych Łubek, Tadeuszowi Kaczmarczykowi z Sochocina – Czyżewa, Janowi Dobrzenieckiemu ze Słupcy, Krzysztofowi Łaszkiewiczowi ze Słupcy i Sławomirowi Dymkowi z Blichowa i Dariuszowi Kocięckiemu z Nowej Góry. Za niektóre prace wyżej wymienieni panowie nie chcieli zapłaty.

Bóg zapłać.

3.Ofiarę na cele parafialne w wysokości 400 zł. złożyli rodzice dzieci. które 12 lipca po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą.300 zł złożył Kazimierz Dąbrowski z Nowych Łubek. Bóg zapłać

4. Zachęcam do wyruszenia na Pieszą Pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę w dniu 06 sierpnia. W kancelarii parafialnej można też zapisać się na pielgrzymkę duchową i otrzymać Przewodnik Duchowego Pielgrzyma.

5. W sobotę rozpoczynamy sierpień-miesiąc ważnych wydarzeń dla naszego kraju, miesiąc trzeźwości.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

8. W tym tygodniu w środę , w czwartek i w piątek straż zawodowa z Płocka będzie miała ćwiczenia w naszym kościele.

9. Zapowiedzi przedślubne / odczytać /.

10. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.