off

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy, jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które złożycie będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Ofiary na Caritas dla poszkodowanych na skutek ostatnich nawałnic zbierzemy do puszek za tydzień. Uczynią to panie z parafialnej grupy charytatywnej.

4. Jutro odpusty ku czci św. Anny w naszej parafii. Msze święte o 9.00 i o 12.00 uroczysta suma odpustowa za parafian, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Wojciech Kućko z Płocka.

5. W przyszłą pierwszą niedzielę po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

6. 1 sierpnia za tydzień będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

7. W tym roku dziękczynienie za plony dla całej polski przygotowywane będą na Jasnej Górze w pierwszą niedzielę września. Dla naszej diecezji przygotowywane będą w Karniewie w ostatnią niedzielę sierpnia. W naszej parafii także powinniśmy zorganizować dożynki w pierwsza niedzielę września. Proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego i wzięcia odpowiedzialności za tegoroczne dożynki mieszkańców Sochocina-Pragi.

8. W minionym tygodniu przy czyszczeniu i malowaniu kolejnych segmentów ogrodzenia cmentarnego wzięli udział: Wojciech Kiełpiński z Blichowa; ks. Włodzimierz Dzieńkowski i cztery osoby z rodziny Ceglarskich i Woźniaków z Golank. W tym tygodniu będziemy kontynuowali nasze prace. Przychodzimy po narzędzia do malowania o 7.30, bądź o 17.30.

9. Zapisujemy się na pielgrzymkę duchowa w kancelarii parafialnej. W Daniszewie już 17 osób się zapisało.

10. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.