off

Siedemnasta niedziela w ciągu roku – 24 lipca 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Gromadzimy się dziś wokół ołtarza i przychodzimy do Chrystusa z naszymi prośbami i sprawami, które są ważne dla naszego życia. W Ewangelii usłyszymy, że „Każdy kto prosi, otrzymuje”. Codziennie tak wiele łask otrzymujemy od Chrystusa, za które winniśmy Mu nieustannie dziękować. Jest też wiele spraw i potrzeb, które nas przerastają, także w naszej „niemocy” zwracamy się do Boga, jako do źródła wszelkiego dobra. Prosimy dzisiaj, aby Chrystus otoczył błogosławieństwem nas i nasze pojazdy na wszystkich drogach, które przemierzamy. Potrzeba nam Bożej łaski i opieki, aby z roztropnością i bezpiecznie korzystać z naszych pojazdów i zawsze szczęśliwie docierać do celu naszych podróży. Niech towarzyszy nam wstawiennictwo i opieka św. Krzysztofa – patrona podróżujących – Niosącego Chrystusa, abyśmy potrafili innym nieść Chrystusa i Jego miłość. Dziś też razem z MIVA Polska dziękujemy Bogu za bezpieczne podróże.

2. Po Mszach Świętych pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Przy tej okazji zbieramy ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła.

4. We wtorek, 26 lipca, doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny w naszej parafii. Msze święte o 9.00 i o 12.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Jakub Kępczyński kapelan szpitala na Winiarach w Płocku. Po mszy św. o 12.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. 26 lipca w naszej parafii jest też dniem adoracji od godz. 7.00 do 22.00. Adoracja po jednej godzinie dla każdej wioski została wyznaczona według następującego porządku: / przeczytać/ Porządek adoracji jest ukazany w gablotce przy wejściu do kościoła. 

5. Odpust zupełny:

a) Penitencjaria Apostolska promulgowała dekret przyznający odpust zupełny z okazji II Światowego Dnia Dziadka i Osób Starszych (24 lipca 2022 r.).
b) Dla osób starszych istnieje możliwość uzyskania odpustu poprzez uczestnictwo w jednej z Mszy św., sprawowanych tego dnia.
c) Biorąc pod uwagę, że niektórzy starsi ludzie nie mogą osobiście uczestniczyć we Mszy św. ze względów zdrowotnych, odpust zostaje rozszerzony na tych, którzy biorą w niej udział za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu.
d) Odpust udzielany jest także wszystkim, którzy z okazji tego dnia spełnią dzieło miłosierdzia, odwiedzając osobę starszą.

6. Dzisiaj odpust ku czci św. Anny w Miszewie Murowanym, a za tydzień w Bodzanowie.

7. Zachęcam do zapisywania się w kancelarii parafialnej na duchową pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcam też do wyruszenia na pielgrzymi szlak z Płocka do Częstochowy. Zapisy też w kancelarii.

8. Dziękuję za bezimienną ofiarę na kwiaty do kościoła w wysokości 200 zł. Bóg zapłać.

9. Zakończyliśmy impregnację elewacji naszego kościoła. Robocizna wyniosła 17.500 zł. Materiały 4060 zł.

10. Zapowiedzi

11. Z prasy: „ Gość Niedzielny”.

12. Intencje w gablotce i na naszej stronie.