off

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 31 października 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W kościele Msza św. o godz. 9.00, a o 11.30 rozpoczniemy procesję na cmentarz z różańcem i modlitwą przy pięciu stacjach. Po procesji rozpocznie się Msza świeta za wszystkich zmarłych.

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 9.00 Msza św. a po niej będziemy się modlić za zmarłych w czasie procesji żałobnej. O 16.00 Msza św. a po niej Apel za zmarłych od 1 listopada 2020 r..Najbliższa rodzina przychodzi by zapalić znicz od paschału i zanieść go na grób wyczytanej w czasie Apelu zmarłej osoby.

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godzinie 17.00. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. A w sobotę Msza o N.S.N.M.P.

6. W czwartek od 16.00 adoracja. Proszę Powołaniową Grupę Modlitewną o poprowadzenie adoracji I w czasie adoracji i na Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

7. W piątek od 16.00 adoracja i spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca.

8. Ofiarę na cele parafialne złożyli jubilaci z Nowych Łubek. Bóg zapłać.

9. Prasa: „ Gość Niedzielny”; „Różaniec”.

10. Intencje mszalne w gablotce i będą na naszej stronie.

11. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Hannę Adamkowską. Wieczny odpoczynek …