ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 25 października 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych.

Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią.

W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości.

Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę.

W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.

W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny.

Stanisław Gądecki
W przyszłą niedzielę, 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będą sprawowane msze święte według niedzielnego porządku. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu, a po niej procesja o godz. (…).

4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.7.30 o 9.00 i o 16.00. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na modlitwie różańcowej.

6. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła dla Matki Bożej Różańcowej i chryzantemy na ołtarze. Na razie stoją na ołtarzach kwiaty ze ślubu.

7. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: z Nowych Łubek: Marta i Damian Kłosińscy 150 zł.; jubilaci: Renata i Robert Szymańscy 200 zł; jubilaci: Barbara i Ryszard Pałysa 200 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Wołowa i Kosino – 405 zł.; Soch-Praga 1075 i na cele par. – 850 zł.; Szulbory i Ostrzykowo – 260 zł.; Chlebowo – 380 zł.; Słupca Stara – 700 ; Stare Łubki i Aleksewo – 510 zł. Dziękuje ofiarodawcom i radnemu. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.