PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Jutro o godz. 17.30 rozpocznie się w naszym kościele różaniec ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Na 19 sierpnia na diecezjalne uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki do Rostkowa planowana jest dekanalna pielgrzymka. Z każdej parafii naszego dekanatu mogą jechać 4 osoby. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Będziemy uczestniczyli w Rostkowie w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza.

4. Za tydzień dwa odpusty w naszym dekanacie: w Pilichowie i w Miszewie Murowanym.

5. Zapisy na duchową pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy w kancelarii parafialnej.

6. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne. Złożono 130 zł. oraz Helena Gościcka ze Starych Łubek złożyła 50 zł. Bóg zapłać.

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

8. Intencje mszalne na naszej stronie oraz w gablotce.