off

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. We wtorek o godz. 20.00 w 13 dzień lipca Nabożeństwo Fatimskie. Przewodniczy Koło Żywego Różańca z Chlebowa.

4. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszam na godzinę 17.00 na modlitwę różańcową wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz.

5. Nasze prace przy czyszczeniu i malowaniu przęseł ogrodzenia cmentarza w tym tygodniu będziemy kontynuowali. Początek prac o 7.30 ; bądź 17.30. O tych godzinach zgłaszamy się po farbę i inne narzędzia do pracy.

6. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne z Wiciejewa. Złożono 100 zł. Bóg zapłać.

7. Zapowiedzi przedślubne: 8. Z prasy katolickiej :”Gość Niedzielny”. 9. Intencje w gablotce i na naszej stronie.