off

Piętnasta niedziela w ciągu roku – 10 lipca 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W środę, 13 lipca, o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Przewodniczy K.Ż.R. z Sochocina – Badurki. Panie odmawiają różaniec, a panowie niosą figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Wszystkich noszących szkaplerz zapraszam w tym dniu na modlitwę różańcową na godz. 16.50.

6. Dziękuję z ofiarę kolędową z Sochocina – Pragi. Na cele parafialne 50 zł. Bóg zapłać.

7. Dzisiaj o godzinie 15.00 będę wprowadzał w urząd nowego proboszcza dla Łętowa ks. doktora Jarosława Kwiatkowskiego.

8. Zachęta do udziału w pieszej pielgrzymce i duchowej pielgrzymce. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Zapowiedzi przedślubne.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.