PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Tydzień temu oraz w Środę Popielcową razem do puszek dla mieszkańców Ukrainy zebraliśmy 5440 zł.

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej 0 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, w czasie, której śpiewać będziemy Gorzkie Żale.

4. W piątek zapraszam na drogę krzyżową na godz. 17.00.

5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych zbiórka do puszek na misje.

7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia tego sakramentu.

9. Dziękuję za ofiary kolędowe złożone w ostatnim tygodniu: z Blichowa-100 zł.; z Nowych Łubek – 150 i 300 zł.. Ofiara na cele parafialne z Golank – 200 zł. i od narzeczonych ze Słupcy 200 zł. Bóg zapłać.

9. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy zmarłego na Śląsku Jerzego Malinowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce przy wejściu do kościoła.