off

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 17.00, a na gorzkie żale w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 10 – 12 marca. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Michał Fordubiński wikariusz z Gójska.

4. 22 lutego w czwartek kolejna rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Zachęcam do zapalenia w tym dniu w oknie wieczorem światełka miłosierdzia.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych zbiórka do puszek.

6. Za tydzień po mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

7. Jutro oddam do tapicera krzesła, stojące między ławkami pośrodku kościoła. Jest ich 28, tapicerka jest w złym stanie.

8. Zamówiłem już konfesjonał z drzwiami dla spowiednika i penitenta, czyli spowiadającego się. W środę Popielcową pokazywałem projekt i koszt – 25 tysięcy zł. Faktyczny koszt wyniesie 19 tysięcy złotych, bo stary konfesjonał stolarz zgodził się kupić od nas za 6 tysięcy złotych.

9. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: w grudniu wpłata na konto 100 zł. i z Golank ofiara 100 zł.

10. Proszę radnych z Rady Gospodarczej o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty i na ubezpieczenie kościoła w swoich wioskach.

11. W środę Popielcową dla Ukrainy zebraliśmy 920 zł. Bóg zapłać.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.