off

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 30 listopada 2014 r.. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele w tym tygodniu będą w środę o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 17.00

3. W najbliższa środę, 3 grudnia liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

4. W czwartek 4 grudnia liturgiczne wspomnienie św. Barbary, w naszej parafii odpust. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ojciec Marek Iwański przeor franciszkanów z Wyszogrodu. Będą kapłani z dekanatu zachęcam do korzystania ze spowiedzi świętej. W tym dniu przypada również I czwartek miesiąca w czasie adoracji pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

5. W piątek, w sobotę i w niedzielę rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Więcej o rekolekcjach usłyszymy od pani, która jest w grupie ewangelizacyjnej i razem z ks. Rafałem Winnickim z Płocka pomoże nam te rekolekcje dobrze przeżyć. / Podać program! /

6. W ten piątek nie zapomnijmy o Komunii św. wynagradzającej. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 1700.

7. W sobotę przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. W tym dniu również pierwsza sobota miesiąca. O 17.00 roraty ku czci Matki Najświętszej.

8. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne.

9. Za tydzień zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

10. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.30 adoracji z racji I niedzieli miesiąca grudnia.

11. Dzisiaj rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez zakup świecy wigilijnej wspomagamy Caritas, która organizuje wypoczynek dla dzieci z najuboższych rodzin. Świece możemy kupić w zakrystii. Są w cenie 6 zł. i 12 zł / świece kule /.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”

13. Intencje mszalne / odczytać / w gablotce i na naszej stronie.