Pierwsza Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w tym tygodniu w środę i w sobotę o godz. 7.15. Zachęcam do udziału w roratach także dzieci i do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje właśnie rozpoczęliśmy. Głosi je w naszej wspólnocie  ks. Sebastian Zalewski z Płońska.

5. W poniedziałek  4 grudnia przeżywamy odpust ku czci św. Barbary.

6. Caritas jak w latach ubiegłych zachęca do zakupienia świecy wigilijnej. Małe po 10 zł.; duże po 15 zł. Są jeszcze kalendarze ścienne.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00 adoracja w int. powołań.

8. W piątek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 16.45. W tym dniu jestem na spowiedzi rekolekcyjnej w Bulkowie i w Pilichowie.

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”. „Mały Gość Niedzielny” „Gość Niedzielny Historia” i „Różaniec”.

11. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu: ze Słupcy 40 zł; z Blichowa 80 zł.: z Golank dwie ofiary po 100 zł.; z Blichowa na wywóz śmieci 40 zł.; z Sochocina-Pragi na cele parafialne 40 zł.; z Warszawy wpłata na konto parafialne 100 zł.. Bóg zapłać.

12. W środę o 19.00 zebranie Parafialnej Rady Gospodarczej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

13. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy: ś.p. Mirosława Wolińskiego ze Starych Łubek i ś.p. Annę Dzięgielewską z Wołowej. Wieczny odpoczynek …

14. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.