off

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. W każdą środę i w każdą sobotę zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami w domu. Rekolekcji adwentowych nie będzie ale w sobotę 5 grudnia jest dzień pojednania z Bogiem-dzień spowiedzi adwentowej. Spowiedź od 9.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00. W czasie spowiedzi adoracja Pana Jezusa.

4. W piątek 4 grudnia w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Barbarę. Uczcimy ją w tym roku skromniej bez odpustu, ale o 10.00 będzie Msza św. w czasie której przez Jej wstawiennictwo będę modlił się w intencji wszystkich swoich parafian.

5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Od 16.00 adoracja.

6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Od godz. 16.00 spowiedź i adoracja Pana Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i przed kościołem zbiórka do puszek.

8. W zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze ścienne.

9. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

11. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym pochowaliśmy śp. Halinę Sosińską i ś.p. Stanisława Domańskiego. Wieczny odpoczynek….