PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; będą w środę o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 17.00 . Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

5. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich.

6. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary,

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 16.00 – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach św. o 12.00 i po mszy św. o 17.00 – w sobotę o 17.00 msza św. z I soboty.

8. Po mszy św. o godz. 9.00 poświęcę opłatki, które pan organista od 10 grudnia będzie rozwoził do wszystkich wiosek.

9. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Podam program:

10. Za tydzień, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu i I niedziela grudnia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.30. To także Dzień modlitwy i i zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

11. Na bocznym ołtarzu ustawiona jest puszka, do której można wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego i jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienie i rozbudzenie wiary. Te przemyślenia trzeba oddać do końca roku 2021 .

12. Dziękuję za ofiary złożone do puszek dla Libanu – 700 zł. dla migrantów ze wschodu – 330 zł. Dziękuję też za dwie ofiary na cele parafialne: ze Słupcy Starej 180 zł i z Golank 150 zł. Bóg zapłać.

13. Dzisiaj rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez zakup świecy wigilijnej wspomagamy Caritas, która organizuje wypoczynek dla dzieci z najuboższych rodzin. Świece możemy kupić w zakrystii. Są w cenie 6 zł. i 12 zł / świece kule /.

14. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”

15. Intencje mszalne / odczytać / w gablotce i na naszej stronie.