PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. W naszym kościele roraty w środę o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii: mniejsze po 6 zł i świece kule po 12 zł.

5. 11-go grudnia przed kościołem odbędzie się przed każdą Mszą świętą zbiórka żywności o dłuższej przydatności do spożycia, przyborów toaletowych, środków piorących i chemicznych, a także zabawek i książek dla naszych rodaków z Ukrainy. Zbiórka ma hasło: ”Paka dla rodaka”.

6. Również 11-go grudnia zbiórka do puszek po Mszach świętych dla Kościoła na Wschodzie.

7. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Proszę naszą grupę modlitewną o przewodniczenie modlitwom.

8. Od piątku początek Rekolekcji Adwentowych. Poprowadzi je ks. Rafał Bednarczyk z Płocka / podać program Rekolekcji /.

9. W sobotę zakończenie peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Sochocinie-Czyżewie. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 pierwsza rodzina ze Słupcy Starej weźmie obraz.

10. Proszę o zgłoszenie do kancelarii parafialnej wszystkich miejsc na cmentarzu, które są zarezerwowane lub komuś obiecane. Trzeba je wpisać do Księgi Cmentarnej, poinformować panią kościelną oraz oznakować, jako zajęte, na przykład o palikować. To bardzo ważna sprawa, więc proszę niezwłocznie to uczynić.

11. Ofiary na cele parafialne złożyli:

ze Starych Łubek rodzina Kędzierskich 100 zł.

bezimienna ofiara 65 zł.

Bóg zapłać.

12. Do dnia 01 grudnia bieżącego roku do godz. 13.00 można przy dzwonnicy złożyć zużyty sprzęt AGD i RTV.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.