PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

2. Adwent jest, zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele w tym tygodniu będą codziennie w środę o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 16.00

4. W najbliższy wtorek, 3 grudnia liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

5. W środę 4 grudnia liturgiczne wspomnienie św. Barbary, w naszej parafii odpust.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, aby dziękować Bogu za ten dar i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy się w czasie rekolekcji, ale w ten piątek nie zapomnijmy o Komunii św. wynagradzającej. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 1600. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o 16.00.

7. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po mszy św. o 11.30 adoracja.

8. Od jutra rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje. Program w gablotce i na stronie parafii.

9. Dziękuję za ofiarę na Seminarium Duchowne.

10. Do puszek dla poszkodowanych przez tajfun mieszkańców Filipin zebraliśmy 1037 zł.

11. Za tydzień zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

12. Dzisiaj rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez zakup świecy wigilijnej wspomagamy Caritas, która organizuje wypoczynek dla dzieci z najuboższych rodzin. Świece możemy kupić w zakrystii. Są w cenie 6 zł. i 12 zł / świece kule /.