Piąta niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej.  Msza św.  o godz. 18.00.

3. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palemki, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Początek Mszy św. o 9.00 przed kościołem z procesją z palmami do kościoła.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, za tydzień po Mszy św. o 16.00.

5. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18.00.

6.  Za tydzień w kolejną rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II o godz. 20.00 zapraszam na ulubioną Jego modlitwę, na różaniec. Pomodlimy się też o odnowę moralną naszego nasrodu.

7. Są jeszcze do kupienia baranki wielkanocne z białej czekolady.

8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła. Ofiary zebrano z:

• Sochocina-Czyżewa –            zł.
  • Wołowej i Kosina – 510 zł.
  • Szulbor i Ostrzykowa – 240 zł.
  • bezimienna ofiara 200 zł.

9. Zapowiedzi przedślubne

10. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” i „ Gość Niedzielny Extra za 14 zł.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

12. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Eugeniusza Wincenciaka pochodzącego z Badurk; Jadwigę Adamczyk z Pragi i Jadwigę Wójcik z Nowych Łubek.  Wieczny odpoczynek…