Piąta niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą św. o godz. 9.00 zbieramy się przed kościołem i po poświęceniu palm procesyjnie wchodzimy do kościoła.

4. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Plakat o tej nowennie jest w gablotce przed kościołem. Akcja jest opisana w Internecie pod tytułem „Akcja 21.20”.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.  W piątek o godz. 17.00 nabożeństwa drogi krzyżowej.

6. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła:

Słupca Stara 548 zł. ; Golanki Dolne i Górne 767 zł.  Wołowa i Kosino 510 zł. ; Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym.

7. Caritas rozprowadza wielkanocne baranki z białej czekolady. Są po 8 zł. Można je kupić w zakrystii. Już mamy bardzo mało baranków.

8 We wtorek przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msza Święta w tym dniu o godz. 16.30 i 17.00.

9. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie przeniesiona na 8 kwietnia – poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia. Wtedy też przystępujemy do Duchowej Adopcji.

10. Zapowiedzi przedślubne.

11. Z prasy katolickiej „Gość Niedzielny”.

12. Intencje na naszej stronie i w gablotce.