off

Piąta niedziela Wielkanocy 7 maja 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy, więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

3. W środę od 16.30 próba przed Pierwszą Komunią świętą.

4. W czwartek od 16.30 próba przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.

5. W piątek od 19.00 spowiedź przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego .

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

7. W sobotę o godz. 20.00 pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Odpowiedzialne za modlitwę różańcową panie z K.Z.R. z Nowych Łubek. Panowie z tej wioski powinni nieść figurkę Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas IV odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego.

9. Codziennie w naszym kościele odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

10. Dzisiaj pierwsza niedziela maja, po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja.

11. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli do końca wakacji Msze święte niedzielne będą w naszym kościele odprawiane o 8.00, 10.00 i o 16.00.

12. Zapowiedzi przedślubne.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

14. Intencje w gablotce i na naszej stronie.