off

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja i jest to dzień wolny od pracy, na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo.

2. Jutro wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W naszej parafii strażacy świętują dzień swego patrona dzisiaj. Po mszy świętej o godz. 9.00 adoracja i procesja.

3. Litanię do Matki Bożej zaśpiewamy dziś po mszy św. o godz. 16.00, W tygodniu nabożeństwo majowe, za wyjątkiem czwartku o godz. 18.00.

4. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

5. Próba przed I komunią świętą we wtorek od godziny 16.30.

6. Próba przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego w czwartek od godz. 16.30.

7. Jutro o 15.00 pogrzeb ś.p. Stanisława Utkowskiego.

8. W czwartek wyjeżdżam do Zakrzewa na spowiedź misyjną.

9. Zapowiedzi : sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Adam Traczyk, kawaler zamieszkały w Sochocinie – Praga i Wioleta, Małgorzata Bogucka, panna zamieszkała w Blichowie. Zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.