Piąta niedziela Wielkanocy 28 kwietnia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00, a także przy kapliczkach i krzyżach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Przypominam, by zadbać o ich wygląd.

3. Dnia 2 maja w czwartek obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

4. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam o godz. 10.00 i o 18.00. W tym dniu od godz. 17.00 adoracja z racji pierwszego piątku miesiąca i spowiedź. W Daniszewie w piątek o 12.00 suma odpustowa.

5. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków.

6. W sobotę od godz. 16.00 Nabożeństwo majowe i Różaniec.

7. Za tydzień pierwsza niedziela maja, według porządku odprawiania: godz. 8.00; godz. 10.00 po niej adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Trzecia msza św. o godz. 16.00.

8. Liturgiczna próba przed Pierwszą Komunią świętą w poniedziałek o godz. 17.00

9. Dziękuję za bezimienną ofiarę z Golank na cele parafialne w wysokości 200 zł i z Sochocina – Badurki 100 zł. Jubilaci wczoraj świętujący 50 lecie sakramentu małżeństwa złożyli na cele parafialne 1000 zł. Bóg zapłać.

10. Z prasy katolickiej: „Różaniec”,  „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.