off

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 maja 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi.

2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz. 18.00

3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

4. Kolejna próba dla dzieci klas IV i ich rodziców we wtorek o 16.00 .

5. Dziękuję za dwie anonimowe ofiary na cele parafialne po 50 zł. Bóg zapłać.

6. Miło mi podzielić się radosną nowiną, że Karolina Cytacka, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach, w piątek 16.05.2014 r. zajęła pierwsze miejsce w diecezji płockiej w konkursie biblijnym. Gratulujemy i cieszymy się. Pani katechetka mgr Krystyna Zielonka tak doskonale ją przygotowała, dlatego jej także gratulujemy i życzymy i uczennicy i pani katechetce dalszych sukcesów.

7. Jeszcze jeden sukces jest wart podkreślenia. Wiktor Witkowski uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach zajął trzecie miejsce w diecezjalnym konkursie plastycznym dla uczniów klas III szkół podstawowych pod tytułem: ” Ewangelia św. Mateusza widziana oczami dziecka”. Też gratulujemy Mateuszowi i jego katechetce pani mgr Krystynie Zielonka.

8. Zapowiedzi w gablotce przed kościołem.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.