off

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 02 maj 2021 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o 9.00 ; 11.00 i o 18.00. Jutro wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. W Daniszewie jutro odpust.

3. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską w kościele o godz. 18.00. Papież Franciszek zachęca kościół na całym świecie, byśmy przez cały maj Litanią loretańską i różańcem modlili się o zatrzymanie pandemii korona wirusa na całym świecie. Zachęcam do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach a także w domach rodzinnych. W kościele będziemy w czasie nabożeństw majowych wsłuchiwać się w rozważania o św. Józefie.

4.We wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków.

5. W czwartek w czasie adoracji od godz. 18.00 i czasie Litanii modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek od godz. 17.00 spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca.

7. Dzisiaj pierwsza niedziela maja, po Mszy św. o 11.30 adoracja i skromna procesja, jeśli nie będzie deszczu.

8. Dwa tygodnie temu dla Radka do puszki zebraliśmy 2694 zł. 40 gr.

9. Liturgiczna próba przed Pierwszą Komunią świętą w środę o godz. 16.00 dla pierwszej grupy i o 17.00 dla drugiej grupy. W piątek druga próba przed Pierwszą Komunią świętą o godz. 16.00 dla pierwszej grupy i o 17.00 dla drugiej grupy.

10. Liturgiczna próba przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego we wtorek i w czwartek o godz. 16.00.

11. Zapowiedzi w gablotce przed kościołem.

12. Z prasy katolickiej: „Różaniec”; „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

13. Intencje w gablotce i na naszej stronie.