off

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 lutego 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

4. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także, jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Modlitwy te będą w piątek od godz. 1630 w czasie modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w tym tygodniu w sobotę przed Mszą o 16.00.

5. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

6. Intencje mszalne w gablotce przy wejściu do kościoła i na naszej stronie.