Piąta niedziela w ciągu roku 5 lutego 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. 28.01.2017 r. zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii.

2. Zachęcam Was drogie Siostry i Bracia, abyście się więcej modlili o powołania kapłańskie i zakonne, bo najmłodszym kapłanem pochodzącym z naszej parafii jest ks. kan. Stanisław Opolski, który przekroczył już 70 rok życia. Jest jeszcze pochodzący z naszej wspólnoty ojciec Edward Osiecki, ale też jest już zaawansowany w latach. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy przeżywali 25 lecie ślubów zakonnych złożonych przez naszą parafiankę siostrę Jolantę Żbikowską pochodzącą z Sochocina-Pragi. Następców brak. Tak jak w rodzinach muszą przychodzić na świat dzieci, tak w parafiach, aby one żyły muszą być powołania.

3. Coraz więcej jest rozwodów i coraz więcej konkubinatów. W naszej parafii też to dostrzegam. Jeśli w domu nie będziecie uczyć swoich synów i swoich córek cnót: miłości, wierności, uczciwości pracowitości, sumienności i umiejętności przebaczania, a także zdolności do poświęcenia, to sakrament kapłaństwa i sakrament małżeństwa za jakiś czas  będzie bardzo rzadko przyjmowany, bo większość będzie chciała żyć bez zobowiązań, a chrześcijańskie życie to życie oparte na sakramentach świętych. Bardzo częstą przyczyną rozwodów jest uzależnienie od alkoholu jednego z małżonków- najczęściej mężczyzny.

4. W tym roku w czasie kolędy na cele parafialne złożyliście 47655 zł. W tym było kilka ofiar na wywóz śmieci z cmentarza.

5. Przeczytam ofiary złożone w ostatnim tygodniu kolędy na cele parafialne :

• Blichowo pod Turowo i Nowe Łubki  –  3300 zł.
  • Chlebowo od Adamskich  –  1370 zł.
  • Wołowa w polu, Kosino i Golanki  –  2350 zł.
  • Blichowo od Kowalskich do Cieszkowskich  –  5500 zł.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

7. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszej parafii też mamy wielu chorych również młodych, którzy zmagają się z chorobą nowotworową. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będę sprawował o godz. 9.00. Ta Msza będzie poprzedzona modlitwą różańcową, o którą Matka Boża ciągle prosiła. Wieczorem różańca nie będzie. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni na te modlitwy!

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

9. Intencje mszalne są w gablotce i na naszej stronie.