Piąta niedziela w ciągu roku 4 lutego 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy.

2. Jutro wspomnienie św. Agaty.

3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone, jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Świętą z błogosławieństwem lurdzkim zapraszam na godz. 11.30. Błogosławieństwo to mogą przyjąć osoby chore. Zachęcam rodziny, aby pomogły chorym krewnym i samotnym chorym w dotarciu do świątyni.

4. W następną niedzielę rozpoczyna się tydzień trzeźwości.

5. W piątek 2 lutego na wsparcie zakonów kontemplacyjnych zebraliśmy 500 zł. Bóg zapłać.

6. Podsumowanie kolędy:

W sobotę 27 stycznia zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, za obwiezienie, za posiłki i przysłowiową herbatę, czy kawę. Dziękuję za ofiary złożone na kolędę. Przypominam, że te ofiary złożone na kolędę są według statutów diecezjalnych dzielone: 10% na budujące się w diecezji kościoły, 30% na inwestycje parafialne i 60% dla księdza proboszcza. A więc jeśli ktoś składa na kolędę 100 zł. to przekazuje: 10 zł. na cele diecezjalne; 30 zł. na cele parafialne i 60 zł dla księdza proboszcza. Jeśli składana jest druga ofiara to w całości przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W sumie na inwestycje w czasie kolędy złożyliście 44390 zł. Bóg zapłać wszystkim moim parafianom za wszelką życzliwość i wszelkie dobro.

W czasie kolędy złożono też trzy ofiary na wywóz śmieci z cmentarza, dwie z Sochocina – Czyżewa i jedną z Sochocina – Pragi. Bóg zapłać.

7. Nie odwiedziłem wszystkich rodzin, bo bramy i drzwi były zamknięte na klucz. Najwięcej w Nowych Łubkach i w Ostrzykowie.

8.  W ostatnich dniach stycznia zapłaciłem 35 tysięcy złotych za odnowienie dolnych części bocznych ołtarzy.

9. Ostatniego stycznia zapłaciłem 14500 złotych za modernizację elektryczności w kościele i w plebanii.

10. W czasie kolędy były rozmowy o tym, co można by jeszcze ulepszyć w życiu naszej wspólnoty:

– Bardzo dobrze, że przedstawiciele naszej Rady Duszpasterskiej, co tydzień w piątki odmawiają w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego a soboty Różaniec. Żyjemy w czasach, gdy ludzie coraz chętniej uczestniczą w różnego rodzaju imprezach, a nie chcą się modlić. Proszę wszystkich swoich parafian, aby zrozumieli, że pokuta i modlitwa może nas uratować przed wojną. Do tego Matka Boża wzywała w Fatimie.

– Przypominam, że wychowanie chrześcijańskie dzieci i młodzieży należy do rodziców, a więc rodzice z dziećmi powinni uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

– Dobrze by było, aby dzieci czy młodzi siedzący w ławkach w kościele popatrzyli, czy w pobliżu ktoś starszy nie stoi. Powinni im ustąpić miejsca.

– Do komunii świętej podchodzimy środkiem kościoła, a odchodzimy po przyjęciu komunii przy ścianach kościoła i wchodzimy do ławek oraz wracamy na swoje miejsca. Wyjątki są dla chorych, którzy idą najkrótszą drogą do komunii świętej.

–  Ograniczajmy zakupy wieńców i wiązanek pogrzebowych, jak już przypominałem. Nie przyjdziemy z pustymi rękami, jeśli różę przyniesiemy na pogrzeb.

–  Zwracano też uwagę, że sporo osób w naszej parafii nie składa ofiary na tacę. Ja też to zauważyłem i widziałem, że ci, którzy nie dają na tacę nie należą do grupy najbiedniejszych, często są dobrze sytuowani, ale zrzucają odpowiedzialność za utrzymanie parafii na innych. To nie jest sprawiedliwe.

11.Dzisiaj po mszy św. o 11.30 adoracja, a po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.