off

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Po wybuchu wojny na Ukrainie jesteśmy pełni niepokoju o los tego kraju, a także o los naszej Ojczyzny. Módlmy się o pokój, a w Środę Popielcową podejmijmy w tej intencji również post ścisły.

2 Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam Was drodzy do powstrzymania się na Wielki Post od picia napojów alkoholowych, można tę decyzję wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. (.00 i o godz. 17.00.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

6. KOMUNIKAT DELEGATA KEP DS. OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY W ZWIĄZKU Z DNIEM MODLITWY I POKUTY ZA GRZECH WYKORZYSTANIA SEKSUALNEGO MAŁOLETNICH .

7. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. (…);

– w piątek od 16.00 spowiedź; od 16.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego; od 17.00 Droga Krzyżowa. Ten piątek i to nabożeństwo jest dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich; o 17.30 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

– w sobotę od 16.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Różańcowa; po różańcu msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P.

9. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza.

10. W niedzielę 06 marca po mszy św. o 11.30 adoracja, w czasie której zaśpiewamy Gorzkie Żale.

11. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: z N, Łubek na cele parafialne 100 zł. i z Pragi dwie ofiary kolędowe po 100 zł. Bóg zapłać.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

13. Intencje mszalne w gablotce przy wejściu do kościoła.