off

Osiemnasta niedziela w ciągu roku – 31 lipca 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17.00.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18.00. Spowiedź święta od godz. 17.00.

6. W sobotę, 6 sierpnia, I sobota miesiąca, a także będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msza Święta o godz. 18.00. W Daniszewie odpust.

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

8. Sierpień to miesiąc abstynencji od alkoholu, a także licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

9. Dziękuję za ofiarę na kwiaty w wysokości 100 zł. i na cele parafialne 500 zł. Bóg zapłać.

10.  Zapowiedzi

11. Z prasy: „ Gość Niedzielny”.

12. Intencje w gablotce i na naszej stronie.